29 Şubat 2016 Pazartesi

Ev Yapımı Doğal Vicks


İçinde parafin (petrolden elde edilir) olduğu için artık vick ya da vazelin satın almıyorum. Daha önce ev yapımı doğal yağlardan krem yapmıştım. alıp kullananlar memnuniyet geri dönüşleri yaptılar. Ben ve bizim ev halkı da bu kremden son derece memnunuz. El, yüz, vücut ve dudak için nemlendirici olarak kullanıyoruz bu doğal kremi.

Vicks amacı farklı olan bir krem. Tutulan, ağrıyan yerinize masaj yapabilir. Öksürük, soğuk algınlığı gibi durumlarda göğsünüze sırtınıza ısıtıcı olarak sürebilir ya da küçük bir sıcak su buhar banyosu hazırlayıp onu soluyabilirsiniz. Bir litre kaynar suya bir çay kaşığı doğal vicks ilave edip, başınızı havluyla kapatıp bu mentollu suyu soluyarak üst solunum enfeksiyonunu kolay atlatabilirsiniz.

Ev yapımı vicks içinde neler var

Hindistan cevizi yağı 4 yemek kaşığı,
Bal mumu 1 tatlı kaşığı,
Nane yağı, 4-10 damla,
Okaliptus yağı, 10 damla,
Limon yağı, 4- damla,
Biberiye yağı, 10 damla,
Çam terebentin yağı 10 damla,
Karanfil yağı 4 damla

Hindistan cevizi yağı ve balmumu mikrodalgada eritilir. İçerisine diğer esansiyel yağlar ilave edilip şişelere boşaltılır.
Şifa olsun.

Online sipariş vermek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. https://www.fermentemutfagim.com/2 yorum:

  1. Sağlık için mikrodalga kullanmamalı

    YanıtlaSil
  2. Mikrodalga fırının tariften çıkarılmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Lütfen kaş yaparken gözden olmayın. Vicks Vaporub prospektüsünde bile soluyarak kullanımı için hazırlanan sıcak suyun mikro dalga fırında ısıtılmamasını özellikle belirtmişler. Sonuçta Eczacıbaşı gibi deneyimli firmanın bir bildiği olmasa bunu prospektüse yazmadı.

    YanıtlaSil