4 Şubat 2016 Perşembe

Doğal Sabunlardan Faydalanmak İçin Banyoda Kimyasal Kullanmayın


Blogda yayınladığım sabun tarifleri üzerine bu işe ilgisi olan bazı üyelerimiz evde sabun yapmaya başladı, sabun yapmaya merakı ve vakti olmayan bazı üyelerimiz de bana sabun siparişi vermeyi tercih etti. Bu yazı her iki kesimi de ilgilendiren bir yazı olacak. Bir süredir yazmayı düşündüğüm ama fırsat bulamadığım için ertelediğim bu yazı sanırım pek çok kişinin işine yarayacak.
Doğal bitkisel yağlardan sabun yaptık, kuruttuk ve kullanmaya başlıyoruz. Saçımızda, cildimizde fark yaratsın işe yarasın istiyoruz. Peki nasıl kullanmamız gerekiyor doğal sabunlarımızı?
Öncelikle banyomuzu kimyasallardan arındırmak gerekiyor. "Banyoda kimyasal mı olur" demeyin evet hem de bir sürü var. 
Şampuan, saç kremi, duş jeli, duştan çıkınca kullandığımız koltuk altı rolonu benim önceden kullandıklarım ve çöpe attıklarım. Hepsi kimyasal. Ayrıca cildimize sürdüğümüz kozmetik kremler. Doğal sabunla duş alıp, ardından şampuan, saç kremi, duş jeli kullanarak sakın bir değişim ve fayda beklemeyin çünkü olmaz.
"Şampuan, saç kremi kullanmazsam benim saçlarım açılmaz ki, tarak bile girmez saçıma" dediğinizi duyar gibiyim. Sabırlı olun ve okumaya devam edin, size sunacağım çözümle onların hiçbirisine ihtiyacınız kalmayacak inanın.