9 Ağustos 2016 Salı

Probiyotik Kahvaltılık Çemen
"Ah bu kızlarım" diye ikiz kızlarıma bazen söyleniyorum ama onlar olmasaydı bu blog sanırım olmazdı. Onların beslenmesi için aradığım çözümler yüzünden bunca yolculuk, keşif ve tarif ortaya çıktı desem çok da yanlış olmaz ama tabi biraz eksik olur. Çünkü sadece onlar değil benim de beslenmemin değişimi ile bu araştırmalara çok önce başlamıştım.
Yıllar süren çift görme ve bir takım ilginç gelişen kısa süreli bir kaç atak sonucu geçtiğimiz yaz oğluma koyulan MS teşhisi de bu sereci hızlandırdı ve disipline etti diyebilirim. 
Nöroloji uzmanı Dç. Doktorun  yazdığı sadece raporla alınabilen bir kutusu 1 aylık ev kirası ile eş değer ücrette olan bağışıklık baskılayıcı hapları kullanmayı reddedip, direk taş devri beslenmesine onu da dahil edince ev birden bambaşka bir hal aldı. Doktorun ilk yazdığı iki kutu hap açılmadık şekilde hala evde duruyor. 
Oğlumu merak edenler için yazayım geçen yazdan bu yana başka bir atak geçirmedi.
Ben hep mutfakta üreten, eli boşaldıkça araştırıp okuyan oldum. Olaylar bu minvalde gelişirken etraftan gelen "bu tarifleri bir blog açıp yayınla" önerileri beni bu blogu açmaya yöneltti. 
Başladım yazıp yayınlayıp paylaşmaya.
Sonra "ah keşke bize de yapsan" taleplerine de eyvallah deyince