24 Ağustos 2022 Çarşamba

 


Bağışıklığın Güçlenmesi ile Gelen GÜÇ…


Bağışıklık, vücut direncimiz anlamına geliyor yani bedensel gücümüz.

Bedensel gücümüzü belirleyen etkenlerden en önemlileri;

Toksinlerden temizlenmek,

Doğru Beslenmek,

Fiziksel güç sağlayan aktiviteler,

Zihinsel dinginlik,

Ruhsal tatmin… 

gibi sıralanabilir.

Her biri bir konu başlığı olan bu etkenlerin toksinlerden arınmak ve beslenmek kısmında size bomba etkisi yapacak, hepinizin çok sık duyduğu ve belki de bazılarımızın kullanmaya başladığı zerdeçalın doğru kullanma yöntemini anlatacağım.

Zerdeçal bedeni bir sabun gibi temizleyen ve bağışıklık sistemini güçlendiren etken maddelere sahip süper bir baharattır. Temiz, organik gerçek zerdeçaldan bahsediyoruz elbette, sarı renkli kiremit tozundan değil.

Zerdeçalın etken maddesinin vücut tarafından emilimini gerçekleştirmek için bir dizi işlem yapılması gerekiyor. Karabiber ve yağ ile zerdeçalı bir süre ısıya tabi tutmak curcuminin aktifleşmesi için gerekli.

Aktifleşen zerdeçal küründen her gün bir tatlı kaşığı kadar kemik suyuna ekleyerek içmek, ya da çorbaya ilave ederek içmek, yukarıdaki ilk iki madde için ciddi bir fayda sağlar.


Yaşam içerisinde sağlığı, huzuru ve bir bütün olarak bizi etkileyen pek çok etken vardır. Ne yapıyorsanız yapın, yaptığımız şey bütünün içinde ancak %20 dir. Kalan %80 sizin diğer gayretlerinizle ilgilidir. Bol su içip, doğru beslenen, fermente besinlerle sindirim ve boşaltıma destek olan, bedenine, zihnine ve ruhuna gerekli önemi gösteren herkes bir süre sonra bedeninin sesini duymaya, onunla iletişim kurmaya başlar.

Beden aç mı, susuz mu, hasta mı, yorgun mu, ne yemek ister ya da neleri yemek ona yaramaz gibi tüm bilgiler bedenden sürekli bize gelmektedir. Biz onu dinlemeyi bilmediğimiz için sesini de duymayız. Elbetteki beden sizinle bir ses ile konuşacak değil. Beden biz onu duymadıkça konuşma ritmini ve şiddetini arttırarak ağrı, sızı, halsizlik, yorgunluk, depresyon ve çeşitli hastalıklarla bizimle iletişim kurmaya devam eder. 

Bedeni dinlemeyi öğrenmek bir bilme haline getirir insanı… 

Kendini bilen Rabbini bilir.