6 Mart 2019 Çarşamba

Doğal Fermente Organik Çiğ Elma Sirkesi
“Tüm hastalık bağırsakta başlar,” dedi Hipokrat bir zamanlar.
Sağlıklı bir bağırsağa sahip olmak, iyi sindirim, kilo kaybı, gelişmiş ruh hali, iyi bir hafıza ve daha fazlası için önemlidir. Hatta bu önem ve etki nedeniyle bağırsaklarımız artık “ikinci beyin” olarak adlandırılıyor.

İkinci Beynini Rahatlat ve Rahatla

İyi bakteriler, sağlıklı bir bağırsağın anahtarıdır. Bağırsaklarımıza sürekli iyi bakteri (probiyotikler) almamız önemlidir, ancak bu bakterileri korumamız ve beslememiz de bir o kadar gereklidir. Elma sirkesinin önemi işte tam bu aşamada devreye giriyor.
Doğal fermantasyonla üretilmiş canlı bir elma sirkesi, bağırsaklarınızdaki iyi bakteri sayısının korunmasını sağlar. Çünkü böyle üretilen bir sirke “Prebiyotiktir “ ve sindirimi de çok kolaydır. Prebiyotikler bağırsaklarınızdaki iyi bakterilerin ana besin kaynağı olduğu için, onları korur ve orada kalmalarını sağlarlar. Elma sirkesi diğer prebiyotik olan lifli gıdalardan farklı olarak, fermente bir üründür. Elma sirkesinin fermente bir ürün olması onu, tüm bu prebiyotik kategoride yer alan çiğ sebze ve meyvenin en tepesinde olmasının başlıca sebebi yapar. Elma sirkesini bu kadar faydalı yapan anahtar faktör de zaten doğal fermantasyon tekniğidir. 


İkinci Beyininiz, bağırsaklarınızı nasıl bilirsiniz?